Telefon
WhatsApp
İnstagram

Nebülizatör ilaç uygulama /Oksijen tedavisi

  • Anasayfa
  • Nebülizatör ilaç uygulama /Oksijen tedavisi

Nebülizatör ilaç uygulama /Oksijen tedavisi

Nebilizatör İlaç Uygulaması / Oksijen Tedavisi

 

Nebülizatör solunum yolu hastalıklarında kullanılanmakta olup, sıvı ilaçları parçacıklar haline getirerek verdiği basınç sayesinde buhar şekline dönüştürmektedir. Bu sayede ilaçlar hava yolu ile doğrudan akciğere ulaşır ve akciğerlerin rahatlaması sağlamaktadır. Yapılan bu işleme nebülizasyon uygulaması denmektedir. Nebülizatör genellik başta küçük çocuklar olmak üzere, nefes darlığı çeken kişilerde, koah hastalarında ve astım hastalarında tedavi amacıyla sık kullanılmaktadır. Nebülizatör uygulaması dünya genelinde çocuk ve erişkin hastaların solunum yolu acil tedavisinde kullanılmaktadır. Ankara evde nebülizatör ilaç uygulaması ekibimiz tarafından doz ayarlaması yapılarak uygulanmaktadır. Bilinçsizce kullanılan nebül ilaçları size zarar vereceğini unutmamalısınız.

 

ANKARA NEBÜLİZATÖR KULLANILACAK BAZI HASTALIKLAR;

Astım hastaları

Kronik Obstuktif akciğer hastalıkları (koah)

Kistsel fibroz

Solunum enfeksiyonları

Oda ve solunan havanın nemlenmesinde

İlaç nebülizasyonunda

Spesifik ve non-spesifik akciğer hastalıklarında

Bronşiyol astım tedavisinde

Akut ve kronik bronşitlerde

Çocuklarda sık görülen krup tedavisinde

Pnömoni gibi solunum yolu hastalıklarında sık kullanılmaktadır.

 

ANKARA KRUP HASTALIĞI TEDAVİSİ 7/24 HEMŞİRELİK HİZMETİ ALABİLİRSİNİZ.

Krup hastalığı genellikle viral bir enfeksiyon olarak görülmektedir. Krup hastalığında virüs doğrudan larenksde (ses telleri) ve soluk borusunda ödem oluşturmaktadır. Oluşan bu ödem solunum yolunda daralmaya neden olduğu için nefes darlığı yaparak nefes alış verişi zorlaşır. Krup hastalığında belirtiler ; kaba ve havlama sesine benzer öksürük, nefes alma sırasında sesli bir  tiz ses çıkmaktadır. Ankara evde hemşirelik hizmetimiz olarak krup tedavisi konusunda uzman ekibimiz tarafından evinizde müdahale edilmektedir. Bu tedavi anlaşmalı çocuk doktoru ile iş birliği yapılarak ilaç uygulanmaktadır.

 

.

ANKARA EVDE OKSİJEN TEDAVİSİ /ANKARA 7/24 OKSİJEN TÜPÜ TEDAVİSİ

Oksijen tüpü tıbbi amaçla kullanılmakta olup, oksijen gazının basınçlı bir şekilde tüp içine doldurulasıyla oluşmaktadır. Evde solunum yetmezliği çeken hastalarımız için özel olarak oksijen tedavisi başlanmaktadır. Başlanan bu oksijen sayesinde hastalarımız vücutlarına yeterli miktarda oksijen girmesi sağlanıp nefes darlığı ortadan kalkmaktadır. Oksijen tedavisi almak isteyen hastalarımız çağrı merkezimiz tarafından sık iletişim kurularak acil olarak iş birliği yapılmalıdır. Nefes darlığı çeken hastalarımız evinde kesinlike satirasyon aleti ile takip edilmesini tavsiye ederiz. Evinizde yüksek oksijen ve nebülizasyon tedavisi ile siz değerli hastalarımızın yanınızdayız.

 

 

 

 

 

ANKARA EVDE OKSİJEN VE ANKARA EVDE NEBÜLİZATÖR İLAÇ UYGULAMASI HİZMETİ NASIL ALABİLİRİM?

Ankara evde hemşirelik hizmetlerimizden olan evde oksijen tedavisi ve evde nebül ilaç tedavisi 7/24 olarak 05330440112 numaralı iletişim hattımızı arayarak alabilirsiniz. Özellikle astım krizi ve Koah hastalarımıza acil olarak evinizde müdahale etmekteyiz. Kış aylarında çocuklarda sık görülen alerji ve nefes darlığında sık kullanılmaktadır. Evde oksijen tedavisi ve nebül ilaç tedavisi almak isteyen hastalarımıza ulaşma süremiz sadece trafikde geçen zaman kadar yakınınızdayız. Çocuk hastalarımıza ilaç uygulaması yaparken anlaşmalı çocuk doktoru ile iletişim kurularak uygulanmaktadır. Ankara acil olarak krup tedavisinde sık olarak nebülizatör ilaç uygulaması evinizde uygulamaktayız. Ankara evde hemşirelik hizmeti konusunda ekibimiz tam donanımlı olup herhangi bir olumsuz reaksiyonda müdahale edecek ekipman ve donanıma sahiptir. Kullanılan nebülizatör maskeleri ve oksijen kanülleri tek kullanım olarak kullanılmaktadır. Ev konforunda tedavisini almak isteyen ve hastane fobisi olan kişiler için özel hizmet verilmektedir. Ankara nebülizatör ilaç uygulaması için bir telefon kadar uzağınızdayız. Ankara astım krizi geçiren hastalarımız için ankara evde serum, acil müdahale hizmeti ile yanınızdayız.

Ankara evde hemşire olarak sağlıklı günler dileriz.