Telefon
WhatsApp
İnstagram

Evde Serum Hizmeti

Evde Serum Hizmeti

Ankara evde hemşire olarak hastaneye gidemeyecek durumda olan yada tedavisini evinde konforlu bir şekilde almak isteyen hastalarımıza özel evde serum takma hizmeti vermekteyiz. Evde serum takma hizmetindeki amaç; kişilerin bakım ve tedavisini eksiksiz bir şekilde evinde güven içerisinde devam etmesidir.

EVDE SERUM İŞLEMİ NEDİR?

Varolan bir hastalığın tedavisinde gerek duyulan serum direk olarak damar içine (intravenöz) intraket ile girilip tedavinin verilme işlemidir. Hastanede sıklıkla tercih edilen bu uygulama olan serum takma hizmeti, evinizde yada ofisinizde alma imkanını sağlamaktayız.

Ankara Evde Serum Hizmeti Kapsamında Uygulanabilecek Tedaviler ;

 • Ağız yoluyla yeterli besin alamayan  hastaların enteral ve parenteral beslenme tedavilerinde,
 • Sıvı ve elektrolit bozukluklarında, metabolik dengenin bozuklarının sağlanması gerektiğinde,
 • Enfeksiyon hastalıklarında uygulanan antibiyotik tedavilerinde,
 • Ameliyat olan hastaların ameliyat  sonrası ağrı durumlarında,
 • Kemoterapi tedavilerinde,
 • Kardiyak terapi durumlarında hizmet uygulaması gerçekleştirilebilir.
 • Grip ve nezle  gibi mevsimsel hastalıklarda oluşan bulantı, ishal, kusma, ağrı, ateş halsizlik, gibi bulguların azaltılmasında
 • Hastane korkusu (fobisi) olan kişilerde ve hastaneye gitmek istemeyen kişilere , Ankara evde serum hizmeti gerçekleştirilebilir.
 • Covid salgınından korunmak isteyen kendisini rahat hissetmek isteyen hastalarımıza özel Ankara evde serum hizmeti vermekteyiz.

Evde Serum Takma Hizmeti Sırasında Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Ankara evde serum takma tedavisi işlemi sırasında hastaların tedaviye (ilaca) yönelik alerjik reaksiyon riski göz önünde tutulmalı, uzman evde bakım hemşiresi hastanın durumundaki değişiklikleri takip etmek ve gerekli durumlarda hızlı müdahale etmekle görevlidir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

 • Tedavide kullanılacak serum, sıvı ve ilaca karşı hastanın alerjisinin olup olmadığı sorgulandıktan sonra uygulanmalıdır.
 • Tedavide kullanılacak sıvı ve ilacın kullanılmadan önce mutlaka son kullanma tarihlerini kontrol edilmelidir.
 • Uygulamanın (tedavinin)  hangi yöntemle uygulanacağını ankara özel evde bakım hemşiresi tarafından çok iyi bilinmelidir, yanlış uygulama ve tedavi yapılmamasına çok dikkat edilmelidir.
 • Damar yolunun sabitlenmesi sağlam olduğundan emin olunmalıdır.
 • Damar yolu üzerinde şişme, ağrı ve kızarıklık varsa damar yolu değiştirilmelidir.
 • Damar yolu açılmadan önce kişinin damar yapısına uygun intraket seçilmelidir.

Evde Serum Takma Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Hasta ve Hasta Yakınlarının Yaşam Kalitesini Arttırmaktadır. Evde serum takma hizmeti, kişinin kendi evindeolduğu için kendini daha güvende ve konforlu hisseder. Bu konfor kişinin yaşam kalitesinin artmasını sağlar.

Zaman Tasarrufu Sağlar. Günümüz şartlarında hastanın transferi ve konforunda vakit kaybından, hastave hasta yakınlarının daha hızlı hizmet almasını sağlar.

Hastane ve İğne korkusu (fobisi)  Olan Kişiler İçin Yerinde Bir Hizmettir. Hastane korkusu (fobisi) bir çok kişinin ortak korkusudur. Özellikle hastane kokusundan rahatsız olan ve iğne uygulanacağını bildiğinde hastalar  tedavileri reddetmektedir . Bu tür durumda ev ortamında yapılacak evde serum uygulaması hastanın evinde uygulanacağı için güvenli hisseder. Hasta  ciddi anlamda rahatlar.

Hastanın Enfeksiyon Riski Azalır. Hastanın günümüz koşullarından (covid salgını) dolayı kendini hastalıkdan korumak isteyen ve hastane enfeksiyonlarından korunmak için ankara evde serum takma hizmeti enfeksiyon riskini ortadan kaldırmaktadır.

Ankara Evde Serum Takma Uygulaması, Etik ve Güvenilir Hizmet Sağlamaktadır. Ankara evde hemşire ekibi  olarak hastaya verilen tüm işlemler meslek etik kurallar çerçevesinde ve bilimsel doğrular ışığında yapılması esas alınmaktadır. Bu nedenden ötürü uzman evde bakım hemşireleri tarafından alınacağınız hizmet güvenli ve hastayı koruyucu bir hizmettir.

Ankara Evde Serum Takma Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirim?

Ankara Evde serum takma uygulaması yaptırmak isteyen hasta veya hasta yakınları, 05330440112 numaralı ulaşım hattımızı arayarak, evde serum takılması isteğinde bulunabilirsiniz.

Yapılacak bu telefon görüşmesinde hastanın yaşı, alerjisi, kronik rahatsızlıkları bilgisi alınır.

Ankara Evde Serum Takma Ücreti

Ankara evde serum takma ücreti, hastaneye gitmek istemeyen ve hastaneye gidemeyen hastalarımız ve evde tedavi alan hastalarımız için oldukça ekonomik ve güvenli bir hizmettir. Hastaneye gidemeyen hastalar için ödenen transfer ücreti maliyetli olduğu için evde serum takma hizmeti daha ekonomik ve konforlu bir uygulamadır.

Ankara evde serum takma ücreti hakkında detaylı bilgi almak için 05532759799 numaralı hattımızdan bizlere ulaşıp randevu ve bilgi alabilirsiniz. Siz değerli hasta ve hasta yakınlarımız güvenli ve konforlu bir şekilde  ankara da  7/24  evde sağlık hizmetleri vermekteyiz.

Ankara evde hemşire olarak sağlıklı günler dileriz.