Telefon
WhatsApp
İnstagram

Evde Pansuman Hizmeti

Evde Pansuman Hizmeti

ANKARA EVDE YARA PANSUMANI

PANSUMAN NEDİR ?

Pansuman bir yaranın tedavi edilmesi ve iyileştirmesi için yapılan sterilize etme işlemidir. Pansuman işlemi yaranın durumuna göre değişmekte olup belirli aralıklarda yapılmaktadır. Yara bölgesi muhakkak bir sağlık personeli tarafından değerlendirilmelidir. Yara değerlendirmesi yapılırken yaranın ölçüsü genişliği rengi kokusu değerlendirilen bazı kriterlerdendir. Yara bölgesinde ölü doku ve mikroorganizmalar mevcut ise yaranın hızlı iyileşmesi için ölü doku ve mikroorganizmaların yaradan temizlenmesi gerekir.  Açık yara bölgelerinde ilk olarak ölü dokular temizlenir ve pansuman işlemi devam eder. Açık yaraları temizlemek amacıyla genellikle serum fizyolojik (tuzlu su)  ve soluheks ismi verilen antiseptik solisyonlar ile temizlenir. Kullanılan bu malzemeler yaraya zarar vermez  tahriş etmez. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra yaranın özelliğine göre antibiyotikli krem veya farklı pomadlar kullanılabilir. Bu işlem yapıldıktan sonra yara temiz bir gazlı bezle kapatılarak gerekli ise flaster bandı ile kapatılmaktadır. Kapalı yara bölgelerindende pansuman uygulaması tentürdiyot yada mersol kullanılmaktadır. Bu ürünler üreme organları ve makat bölgesinde zarar verebileciğinide göz önünde bulundurmalıyız. Pansuman yaparken kesinlikle asepsi kuralları ve antisepsi kurallarına dikkat edilmelidir.Ankara evde hemşire olarak siz değerli hastalarımıza ankara pansuman hizmeti ve yara bakımı hizmeti vermekteyiz.

 

ANKARA YARA PANSUMANI ÇEŞİTLERİ;

Yara bölgesinin durumu değerlendirildik den sonra 2 farklı şekilde pansuman yapılabilmektedir. İlk pansuman şekli olarak yaranın durumuna göre yapılan pansuman ikincisi ise yapılış özelliğine göre pansumandır.

 

1)Yaranın durumuna göre pansuman;

-Koruyucu pansuman: Yarayı dış etmenlerden koruman için yapılan pansuman çeşididir.

-Emici pansuman: Yaradan gelen akıntı ve sıvıların emilmesini sağlayan pansuman çeşididir.

-Basınçlı pansuman: Yara bölgesinden gelen kan ve kanamayı önlemek için yapılan pansuman çeşididir.

 

2)Yapılış özelliğine göre pansuman;

-Kuru pansuman: Yara bölgesi steril gazlı bez yardımı ile kapatılarak yapılan pansumandır.

-Yaş pansuman: İlaç yada yaraya temas ettirilmesi gereken sıvının steril gazlı beze sürülerek yara bölgesine uygulama işlemidir.

-Garrel pansuman: Yara bölgesinin belirli zaman aralıklarında antiseptik solisyon veya ilaçla yıkama şeklinde yapılan pansumandır.

-Hazır steril pansuman : Yara bölgesine özel steril şekilde hazır olan ve uygulanan bir pansuman türüdür.

 

 

 

 

 

 

Yatak yarası (Bası yarası) nedir?

 

Vücudun bası oluşturan bölgelerinde görülen yara şekline yatak yarası denir. Bu bölgeler genelde sürekli aynı şekilde oturan ve yatan hastaların kemik çıkıntılarında kızarıklık ile başlayan müdahale edilmez ise bası bölgelerine zarar verebilmektedir. Bası yarasına erken müdahale olumsuz sonuçları önlemektedir. Bası yarası alanında uzman yara bakım hemşiresi ve doktor tarafından değerlendirilmelidir. Yatak yarası genellikle yatağa bağımlı hastalarda görülmektedir. En çok görülen yerler kalça, topuk, sırt, dirsek ve başın arka kısmında görülmektedir. Palyatif bakım hastalarında ve yatağa bakımlı bireylerin en fazla 2 saatte bir pozisyon değiştirilmesi çok önemlidir. Yatak yarası tedavi edilmezse derinin daha derinine ilerlemesi devam eder ve tedavi edilmesi zorlaşmaktadır. Bası yaraların önlemek için sık pozisyon değiştirilmeli ve yatağa bağımlı hastalara özel havalı yatak temin edilmelidir. Bası bölgesinin nemli olması ve özel kremler sürülerek bası bölgeleri korunmalıdır.

Bası Yarası çeşitleri;

  • Birinci evre bası yarası: Cildin kızarık şekilde görülmesi ve dokunulduğunda sıcak olan yara çeşididir. Yara bölgesi kaşıntı hissi yapabilmektedir.
  • İkinci evre bası yarası: Ciltte açılmış ve kabarcık şeklinde görülen yara çeşididir. Genelde renksiz görülmektedir.
  • Üçüncü evre bası yarası: Derinin altındaki yumuşak dokunun zarar gördüğü yara şeklidir.
  • Dördüncü evre bas yarası: Hastanın cildine bakıldığında kemikler, kaslar ve tendonlar görülmektedir. Genellikle enfeksiyon görülmektedir. Bu evrede yaranın tedavi edilme süreci enfeksiyon dan kaynaklı zaman almaktadır. Görülen bu enfeksiyon vücudun farklı bölgelerine yayılabilmektedir.

 

Ankara Evde Hemşire Pansuman hizmetlerimiz;

1)Ankara yanık pansumanı hizmeti

2)Ankara kesi pansumanı hizmeti

3)Ankara yatak yarası pansumanı hizmeti

4) Ankara dikiş pansumanı hizmeti

5) Ankara ameliyat pansumanı hizmeti

 

 

Ankara Evde Pansuman hizmetlerinden nasıl yararlanabilirim?

Ankara evde hemşire olarak siz değerli hasta ve hasta yakınlarımız 05389860406 numaralı iletişim hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Ankara evde pansuman, ankara evde yatak yarası pansumanı için evde yara bakım ve yatak yarası konusunda eğitimli olan yara bakım hemşiremiz tarafından yara bölgeniz değerlendirilmektedir. Yara bölgesine göre pansuman yapılır ve pansuman günleri yara durumuna göre planlanmaktadır. Ankara yara bakım konusunda uzman ekibimiz kuruluşumuzdan bugüne kadar birçok hastaya hizmet vermiştir. Acil yanık pansumanı hizmeti en hızlı şekilde verilmektedir.

 

Ankara evde pansuman ücreti ne kadar? / Ankara evde yatak yarası pansumanı ücreti ne kadar?

Ankara evde pansuman ücreti ve ankara evde yatak yarası pansumanı ücreti 05389860406 numaralı iletişim hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Evinizde konforlu bir şekilde pansuman yapılmaktadır. Evinizde yapılan pansuman işlemi siz değerli hasta ve hasta yakınlarımızı hastane enfeksiyonlarından korumaktadır. Ankara evde pansuman hizmeti için ankara evde hemşire sizlerin 7/24 yanınızdadır.

Ankara evde hemşire olarak sağlıklı günler dileriz.