Telefon
WhatsApp
İnstagram

Ankara Evde Elektrokardiyografi (EKG) Hizmeti

  • Anasayfa
  • Ankara Evde Elektrokardiyografi (EKG) Hizmeti

Ankara Evde Elektrokardiyografi (EKG) Hizmeti

EKG NEDİR?

Kalbiminiz her bir atış esnasında, kalbimizden elektriksel bir akım geçmektedir. Kalbin atışında ve kanın pompalanmasındaki süreç de bu akım etki etmektedir. Elektrokardiyogram kısacası EKG kalpde olan elektriksel aktiviteyi ölçerek kalbin nasıl çalıştığını belli eden bir testtir. Elektrokardiyografide kalp atışını, alt ve üst odacıklarda oluşan zamanlama gözükmektedir. Sağ ve sol atriumlar ‘P dalgası’ olarak bilinen ilk dalgayı oluşturmaktadır. Sağ ve sol ventriküller ise ‘Q,R,S’ dalgasını oluşturmaktadır. T dalgası ise ventriküllerde oluşan elektriksel dinlenmeyi yansıtır.

 

EKG HANGİ DURUMLARDA ÇEKİLİR?

Gögüs ağrıları başladığı anda kollarda uyuşma ve sırtta ağrı olduğu anda kalp krizi geçirme durumunuz söz konusu olabilmektedir. Bu süre zarfında ekg çekilerek kalp hakkında oluşan fiziksel aktiviteyi bize vererek yardımcı olmaktadır. Kişide oluşan aritmiler (ritim bozuklukları), koroner damar tıkanmalarında sıklıkla kullanılan bir işlemdir.

 

ANKARA EVDE EKG ÇEKME HİZMETİ? EVDE ELEKTROKARDİYOGRAFİ ÇEKTİRME HİZMETİ?

Ankara evde hemşire olarak siz değerli hasta ve hasta yakınlarımıza eviniz konforunda ekg çekme işlemi uygulamaktayız. Ankara evde ekg uygulamasını Ankara bölgesinde yapan sayılı firmalardan biriyiz. 7/24 kalp grafisini çekebilmekte olup anlaşmalı kardiyologlarımıza danışıp hastaya bilgi vermekteyiz.

 

 

Ankara ekg çekme hizmetinden nasıl yararlanabiliriz?

Ankara ekg çekme hizmetini iletişim numaramızdan bizlere ulaşarak randevu oluşturmalısınız. Ankara evde hemşire olarak siz değerli hastalarımıza eviniz konforunda ekg çekimi ve tüm hemşirelik işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz. Anlaşmalı hekimlerimiz ekginizi değerlendirip sizlere geri dönüş yapmaktadır. Ekg de herhangi bir bulgu olmadığı taktirde ankara evde serum hizmetini kişiye uygulayıp ağrısını tedavi etmekteyiz. Gögüs ağrısı ve çarpıntısı olan bireyler acilen bir kardiyoloji muayenesi yaptırmalı ve bir sağlık kuruluşundan hizmet almalıdır.

Ankara evde hemşire olarak sağlıklı günler dileriz.