Telefon
WhatsApp
İnstagram

Serum Nedir ?

Serum Nedir ?

Serum Nedir ?

SERUM NEDİR?

Serum, sıvı ve berrak görünümde olan şuruba benzeyen bir maddedir. Plazmadan farkı ise içerisinde fibrinojen maddesi bulunmasıdır. Serum içeriğinin kimyasal maddesi tıp açısından oldukça önemlidir. Bazı hastalıklara karşı bu çözeltiler farklılık göstermektedir.

Serum insan vücudunun ihtiyacı olan mineral ve sıvının damar içerisine damar yolu vasıtasıyla uygulanan direk kana karışabilen bir maddedir. Serum takviyesinin vücuda en büyük desteği eksik olan mineral ve elementlerin kısa yolla uygulanabilmesidir. Serum içerisine ilaç katılarak damar içerisine verilebilmektedir. Bu yöntem hastaların tedavisinde en çok kullanılan uygulamadır. Serum takviyesinin birçok farklı çözeltileri mevcuttur. Bu sayede kişinin eksik element ve vücudun eksik olan mineral ve elementleri karşılanmaktadır. Ankara evde serum uygulaması tarafımızca siz değerli hastalarımıza uygulaya bilmekteyiz.

 

ANKARA EVDE SERUM TAKTIRMADAN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR;

Ankara evde serum takma işlemi yaptırmadan önce işlem yapıcak kişinin yetkinliğine çalıştığı firma bilgisine çok dikkat edilmelidir. Herhangi bir hastanede çalışan sağlık personelinden evde sağlık, evde serum hizmeti almanız sağlığınız açısından tehlikelidir. Her sağlık personeline evde serum ya da ilaç uygulatmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü Ankara evde serum hizmeti sağlık bakanlığınca ilaç uygulaması yasak olup sadece serum uygulaması yapılabilmektedir. Ankara evde hemşire olarak hasta muayene edilip ekibimiz doktor bilgisinde siz değerli hastalarımızın öyküleri ve şikayetleri alınarak iş birliği içerisinde ilaç ve serum takma işlemini gerçekleştirmekteyiz. Serum takma işleminde kullanılan ilaçlar alerjik özelliklere sahip olabilir. Ankara evde hemşire olarak kullandığımız ilaçlar alerji oluşmasına yönelik olası durumda sağlık çantamızda tüm ekipmanlar mevcut ve hemşiremiz acil durum eğitimi almış olup size ilk yardım uygulaya bilmektedir.

 Son zamanlarda  farklı firmalardan alının ankara evde serum işlemi hakkında çağrı merkezimize gelen şikayetler şu yöndedir ;

 Herhangi bir sağlık personeline Ankara serum takma işlemi yaptırdık fakat tedavi işe yaramadı?  Ankara Serum takma işlemi yapıldı serum gitmiyor?

Serum taktırdık fakat takan kişiye ulaşamıyoruz?

A firmasından sağlık hizmeti aldık, kolum şişti morardı. Gibi birçok şikayet tarafımıza aktarılmıştır. Ankara serum taktırma işlemini kurumsal olmayan, profesyonel olmayan kişilerden ve kuruluşlardan almamanızı tavsiye ediyoruz. Ankara evde sağlık hizmetini alırken uygulamadan bulduğunuz personellere iş yaptırmamanızı tavsiye etmiyoruz. Sağlığınız bizim için önemlidir.

 

 

Ankara evde hemşire olarak serum takma işlemini uygulama yöntemimiz;

Hasta ya da hasta yakınımız Ankara evde hemşire firmamız ile iletişim kurarak öl bilgi alınmaktadır.

Kısa süre içerisinde siz değerli hastalarımıza 7/24 ulaşmaktayız.

Evinize ofisinize gelen sağlık personelimiz şikayet ve yaşam bulgularınızı kaydedip, firmamız doktoru ile konuşup sözel order alıp uygulamaya başlamaktadır.

Profesyonel sağlık ekibimiz sizin için en uygun damar yolunu seçip size uygun kanülü kullanarak işlem yapmaktadır.

Kaliteli sağlık hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

ANKARA EVDE SERUM TAKMA İŞLEMİ HANGİ ZAMANLARDA TERCİH ETMELİYİZ?

Ağız yolundan beslenemeyen hastalar için damar yolu yöntemi ile serum takma işlemi önerilmektedir.

Bazı hastalıklara bağlı elektrolit bozukluklarında tavsiye edilmektedir.

Enfeksiyona bağlı kullanılan antibiyotiklerin damardan uygulanacağı zamanlarda önerilmektedir.

Kemoterapi tedavisi alan hastaların bazı tedavilerinde önerilmektedir.

Hastaneye gitmek istemeyen hastalarda ve hastane korkusu olan kişilerde önerilmektedir.

Halsizliği fazla olup hastaneye gidemeyen kişilerde önerilmektedir.

Ankara evde serum işlemi tarafımızca size en hızlı ve en kısa sürede uygulamaktayız.

Aşırı halsizlik durumunda, bulantı kusma ve ishal tedavisinde, yüksek ateşte, soğuk algınlığına Ankara serum tedavisini ilaçlarla destekleyip kısa sürede siz değerli hastalarımızı tedavi etmekteyiz. Ankara Serum takma işleminden yararlanmak için  05330440112 numaramızdan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 

Ankara evde hemşire olarak sağlıklı günler dileriz.